wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » ARTYKUŁY » ARTYKUŁ O WITAMINIE D3 (MOŻNA ZAKUPIĆ W NASZYM SKLEPIE)
Producenci
Opinia o produkcie
Tunel bardzo fajny, mój królik go od razu pokochał, nie nudzi się, ale muszę go zabierać na noc, bo obgryza :) Lecz jest nietrwały, tzn. gdy królik na…
Ocena produktu 4/5
KONTAKT
  • E-mail:sklep@swiat4lap.pl
  • Godziny działania sklepuod 9.00 do 17.00 od Poniedziałku do Piątku
Ciekawe słowa

ARTYKUŁ O WITAMINIE D3 (MOŻNA ZAKUPIĆ W NASZYM SKLEPIE)

Data dodania: 07-04-2022Wyświetleń: 44
Witamina z grupy D oraz minerały odgrywa bardzo ważną role w regulacji gospodarki wapniowo- fosforanowej. Utrzymuje ona prawidłową strukturę kostną, poprzez utrzymanie równowagi między zawartością wapnia i fosforu, wpływa na resorpcje wapnia i fosforu w jelitach, reguluje odkładanie soli mineralnych w kościach. Wpływa na proces powstawania tkanki kostnej i zębów, powodując uwapnienie i procesy naprawcze kości.
Jeżeli chodzi o zwapnienie nerek ( Nefrokalcynoza) jest to rzadkie zjawisko chorobowe, które przyczyną może być np. nadczynność tarczycy itp.
Witamina D3 + minerały nie powoduje powszechnie u królików zwapnienia nerek, ponieważ jeżeli zwierzę jest zdrowe nadmiar wapnia zostaje wydalany przez nerki. Tylko w sytuacji chorobowej, czyli nadczynności przytarczycy dochodzi do hiperkalcemii , czyli nadmiaru wapnia w surowicy krwi, co powoduje obciążenie nerek, które nie są w stanie w odpowiednich ilościach zresorbować bądź wydalić nadmiar wapnia.
 
alt text for image
Dagmara Zielińska
Doradca Klienta APL

Animal Pharmaceutical Laboratories sp. z o.o.Przejdź do strony głównejWróć do kategorii ARTYKUŁY
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu